Ruch przegrał w Wiedniu i pożegnał się z pucharami

Austria Wiedeń okazała się zbyt silnym rywalem dla chorzowskiego Ruchu, który po porażce w Wiedniu 0:3 odpadł z rozgrywek Ligi Europejskiej.

Na przebieg spotkania wpływ miała sytuacja z 3. minuty meczu, kiedy faulujący w polu karnym Rafał Grodzicki otrzymał czerwoną kartkę. Gospodarze wykorzystali jedenastkę, a Ruch musiał sobie radzić przez dalszą część meczu w dziesiątkę.

Austriacy poszli za ciosem, zdobywając w 10. minucie drugą bramkę. Błąd defensywy Niebieskich wykorzystał Baumgartlinger i losy dwumeczu były już praktycznie przesądzone. To jednak nie uciszyło chorzowskich kibiców, którzy w liczbie 1500 głośno dopingowali swój zespół.

W 21. minucie Krzysztof Pilarz musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci. Baumgartlinger w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad golkiperem Ruchu i skierował ją do pustej bramki. Grający w osłabieniu chorzowianie nie mieli pomysłu na grę i w Wiedniu zanosiło się na pogrom. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał w 44. minucie Krzysztof Nykiel, ale jego uderzenie sparował na rzut rożny Lindner.

W drugiej odsłonie meczu groźnie rozpoczął Ruch, ale strzały Olszara i Pulkowskiego wybronił bramkarz gospodarzy. W 61. minucie świetnie interweniował natomiast Pilarz, który dwukrotnie obronił strzały z bliskiej odległości Suttnera.

Zdecydowanie więcej działo się na trybunach, gdzie mimo niekorzystnego wyniku kibice Ruchu bawili się znakomicie. Na kwadrans przed zakończeniem meczu rozpoczęli meksykańską falę, do której przyłączyli się austriaccy kibice.

Ostatecznie Ruch przegrał z Austrią Wiedeń 0:3 i odpadł z Ligi Europejskiej. Mimo porażki kibice dziękowali piłkarzom i trenerowi za wspaniałą przygodę, jaką niewątpliwie był występ w europejskich pucharach.

Austria Wiedeń - Ruch Chorzów 3:0 (3:0)

Bramki: Klein (4. karny), Baumgartlinger (10., 21.)

Żółte kartki: Pulkowski, Straka

Czerwona kartka: Grodzicki

Austria Wiedeń: Lindner - Vorisek (62. Salomon), Dragović (71. Margreitter), Ortlechner, Suttner - Klein, Hlinka, Baumgartlinger, Liendl - Linz, Jun (46. Tiffner).
Ruch Chorzów: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Stawarczyk, Jakubowski - Grzyb, Sadlok, Pulkowski (69. Lisowski), Straka, Zając (80. Jankowski) - Olszar (62. Bronowicki).