Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skontroluj autokar na ferie zimowe – policja zachęca, by sprawdzić stan technicznego pojazdu przed wyruszeniem w drogę

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Policja zachęca do sprawdzenia stanu technicznego przed wyruszeniem w drogę.
Policja zachęca do sprawdzenia stanu technicznego przed wyruszeniem w drogę. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Tegoroczne ferie zimowe w naszym województwie rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. To czas odpoczynku i częstych wyjazdów. Policja śląska przypomina o możliwości skontrolowania stanu technicznego pojazdów, które będą wozić nasze dzieci na zimowiska. - Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość sprawdzenia przez policjantów stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę – informuje policja.

Skontroluj autokar przed wyjazdem na ferie zimowe – każdy może dokonać zgłoszenia

Rodzice wysyłający swoje dzieci na ferie zimowe mają możliwość sprawdzenia każdego zarejestrowanego pojazdu przeznaczonego do przewozu więcej niż 9 osób. Wstępnej weryfikacji można dokonać w specjalnej bazie.

- Wystarczy wpisać numer rejestracyjny i dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi: ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie, jaka jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe, nie figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Chcąc sprawdzić te informacje należy wejść na stronę bezpiecznyautobus.gov.pl. Na tym możliwości kontroli nie kończą się.

- Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość sprawdzenia przez policjantów stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę – przekazuje policja.

By taka kontrola mogła zostać przeprowadzona należy z kilkudniowym wyprzedzeniem skontaktować się z właściwą miejscowo jednostką policji. Informując o chęci przeprowadzenia kontroli należy podać datę i godzinę wyjazdu oraz liczbę pojazdów, które mają zostać skontrolowane. Wykaz miejsc, w których będą się odbywały kontrole można znaleźć na stronie slaska.policja.gov.pl.

Ferie zimowe 2024 – wzmożone kontrole na drogach

Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach w trakcie nadchodzących ferii zimowych.

- Dla policjantów ruchu drogowego okres ferii zimowych wiąże się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu przejeżdżającym przez nasze województwo do miejsc wypoczynku i zimowych kurortów w regionie – przypomina policja.

Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości.

- Nie będą również pobłażali kierowcom naruszającym inne przepisy ruchu drogowego, zagrażające bezpieczeństwu – ostrzegają policjanci.

W trakcie wzmożonych kontroli drogowych podczas ferii policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci. Patrole można będzie spotkać nie tylko na głównych trasach prowadzących do miejscowości wypoczynkowych, ale również w samych miejscowościach.

Zobacz także

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto