Sparingi: Remis i porażka Górnika w Turcji

W sobotę Górnik Zabrze, przygotowujący się do rundy wiosennej w tureckiej Antalyi rozegrał dwa sparingi. "Trójkolorowi" zremisowali z Arsenałem Kijów, następnie przegrali z Żetysem Tałdykorgan.

W pierwszym spotkaniu kontrolnym przeciwnikiem podopiecznych Adama Nawałki była drużyna Arsenału Kijów, dziewiąty zespół ukraińskiej Ekstraklasy. O sile rywali świadczy fakt, że jej barw bronią tacy zawodnicy jak Andrij Worobiej, który z reprezentacją Ukrainy dotarł do ćwierćfinału MŚ 2006, czy 33-letni Rołan Gusiew, reprezentant Rosji.

Po pierwszych 45 minutach ukraińska drużyna prowadziła 1:0, ale w 74. minucie remis uratował Górnikowi Adam Banaś. Górnik wystąpił w tym meczu w składzie:

Jakub Szmatuła - Przemysław Kulig, Adam Banaś, Michał Pazdan, Mariusz Magiera - Grzegorz Bonin, Mariusz Przybylski, Paweł Strąk, Przemysław Pitry, Konrad Cebula - Marcin Wodecki.

W drugim, rozegranym w sobotę sparingu rywalem zabrzan był piąty zespół kazachskiej Premier Ligi, Żetis Tałdykorgan. Tym razem śląska drużyna musiała uznać wyższość przeciwników, przegrywając 1:3. Honorową bramkę dla Górnika zdobył powracający do zdrowia, Robert Szczot. Poniżej skład Górnika Zabrze:

Skorupski - Gancarczyk, Krotofil, Kamiński (34' Kantor), Marciniak - Gajewski, Danch, Bedronka, Szczot - Balat - Trznadel.