Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tychy gościły Kabaret Skeczów Męczących [Zdjęcia]

Aleksandra Jarosz
Aleksandra Jarosz
Występ Kabaretu Skeczów Męczących przyczynił się do wypełnienia sali Teatru Małego w Tychach. Publiczność miała okazję zobaczyć nowe skecze kabareciarzy z Kielc.

Kabaret Skeczów Męczących powstał w 2003 roku w Kielcach. Jak każdy kabaret rozpoczynający swoją działalność brali udział w różnego rodzaju konkursach oraz przeglądach. Z roku na rok zdobywali coraz bardziej znaczące miejsca.

Zobacz również: Gala 10-lecia Kabaretu Ani Mru Mru w Spodku [Zdjęcia]

Na swoim koncie mają nagrody z imprez które są najbardziej znane w kraju min. II Nagroda na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu, III Nagroda oraz tytuł 'Ściaka' na IV Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej 'DebeŚciak 2005' , Melodyjna Nagroda im. Artura zdobyta na X Rybnickiej Jesieni Kabaretowej 'Ryjek 2005' i Nagroda Publiczności na PACE w Krakowie.

Opinie dotyczące kabaretu są różne. Jedni uważają, że niszczą wizerunek polskiej sceny kabaretowej, drudzy że są największym odkryciem ostatnich lat.

Pewne jest to, że kontakt z widzami, improwizacja na scenie oraz skecze dotyczące spraw ogólnie znanych przyciągają na ich występy tłumy. Zdarzają się również osoby twierdzące, że w wypadku tego kabaretu najważniejszym czynnikiem przyciągającym fanów jest wygląd artystów. Najkrótszym opisem jest tutaj stwierdzenie "Piękni i młodzi", dodając ich poczucie humoru nikt nie powinien się dziwić, że ponad połowa widowni zajęta jest przez kobiety.

Wczorajszy występ w Tyskim Teatrze Małym poprzedziło wystąpienie Karola Golonki oraz Marcina Szczurkiewicza mające uświadomić istotę przedstawienia oraz wprowadzenie widzów we współpracę z artystami na scenie.

W programie znalazły się kultowe już skecze tj. Śruba i hymn Euro 2012, jednak najbardziej oczekiwane były przygotowane nowości. Premierowe numery były parodią tego, co wszyscy znają - reklam oraz programów telewizyjnych. Miłym zaskoczeniem była informacja o Śrubie, który nie był jednorazowym bohaterem, a jego historia ma swój ciąg dalszy.

Na bis odegrane zostały skecze "wywiad z piłkarzem" znanym bardziej pod tytułem "Jacek Krzynówek". Na koniec artyści przedstawili swoją wizję ewolucji pewnej znanej stacji telewizyjnej, czyli skecz "Telewizja" potocznie "Trfam telegra". Po występie fani mogli porozmawiać z kabareciarzami oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autografy.


MMSilesia: Imprezowy rozkład jazdy



Repertuary filmowe

Spektakle teatralne

Festiwale, festiwale

Imprezy
do rana

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto