Futsal: Nova Katowice bez mistrzostwa? Porażka z Hurtapem Łęczyca

Powtórka z poprzedniego sezonu w Katowicach! Po porażce z Hurtapem Łęczyca, Nova Katowice ma tylko teoretyczne szanse na zdobycie mistrzostwa.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Najpierw do siatki trafił Janovsky, ale szybko wyrównał Kowalow.**Po 12 sekundach ponownie Nova wyszła na jednobramkowe prowadzenie po trafieniu Mirgi.

To był naprawdę pełen początek meczu i kibice, którzy spóźnili się tylko 5 minut mieli czego żałować. W pierwszej części warto jeszcze odnotować przerwę techniczną, spowodowaną problemami z zegarem odmierzającym czas meczu i strzał w poprzeczkę Janovskiego.

Tuż przed przerwą doszło jeszcze do niecodziennego zdarzenia. Po piątym przewinieniu Novej gra nie została przerwana, a chwilę później sędziowie odgwizdali szósty faul i podyktowali przedłużony rzut karny. Drużyna z Katowic nie przebierała w słowach protestując przeciwko decyzji arbitra, ale na ich szczęście Milewski nie wykorzystał karnego i gospodarze schodzili do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu.

W drugiej połowie 500 kibiców zgromadzonych na hali w Szopienicach również nie mogło narzekać na brak emocji. W 25. minucie powinno być 3:1, ale najpierw Jarzmik nie wykorzystał doskonałej sytuacji, następnie Gawrylenko trafił w słupek.

Goście nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Nawrata do 32. minuty, kiedy Tkaczenko zagrał do Widzickiego, a ten płaskim strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Cztery minuty ten sam zawodnik wykorzystał błąd obrony i strzelił gola na 3:2.

Gospodarze natychmiast wycofali bramkarza, ale chwilę później Janovsky zbyt szybko zmienił Nawrata, za co ujrzał drugą zółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Dwie minuty gry w osłabieniu spowodowały, że Nova nie potrafiła doprowadzić już do wyrównania i na finiszu rozgrywek ma już tylko teoretyczne szanse na zdobycie mistrzostwa.

Nova Katowice - Hurtap Łęczyca 2:3 (2:1)

1:0 - Janovsky (01:21)
1:1 - Kowalow (02:12)
2:1 - Mirga (02:24)
2:2 - Widzicki (31:14)
2:3 - Widzicki (35:28)

Nova Katowice: Nawrat, Krajewski - Douglas, Janovski, Andre, Gawrylenko - Korczyński, Jarzmik, Mirga, Wolański, Pawlak, Kiełpiński.
Hurtap Łęczyca: Groszak - Krawczyk, Milewski, Pawłowski, Widzicki - Tkaczenko, Kowalow, Waciak, Czekalski, Sobalczyk, Karasiński, Słowiński.

Żółte kartki: Douglas, Janovski - Krawczyk.
Czerwona kartka: Janovski (za dwie żółte).