Hokej: GKS Tychy lepszy od Zagłębia Sosnowiec [zdjęcia]

Adrian Leks
Adrian Leks
Nie było niespodzianki w meczu Polskiej Ligi Hokeja w Sosnowcu. Zagłębie przegrało z GKS-em Tychy 2:3.

Zagłębie Sosnowiec grające w okrojonym składzie i ciągle przeżywające spore problemy finansowe i tak pokazało się z dobrej strony. Przy odrobinie szczęścia  podopieczni Mariusza Kiecy i Krzysztofa Podsiadło mogli wywalczyć nawet jeden punkt.

Pierwsza tercja należała zdecydowanie do gości z Tychów, czego efektem było ich dwubramkowe prowadzenie. Pierwszego gola po składnej akcji całego zespołu zdobył Michał Kotlorz, a na 2:0 podwyższył Adam Bagiński. Dopiero w drugiej odsłonie gospodarze pokazali, że są w stanie powalczyć o korzystny rezultat. Sygnał do ataku dał Marcin Kozłowski, który wykorzystał rzut karny.

W 47. minucie ten sam zawodnik doprowadził do remisu. To było jednak wszystko, na co było stać Zagłębie w tym meczu. Inicjatywę przejęli tyszanie, którzy wyszli po raz kolejny na prowadzenie, ale tym razem nie dali go już sobie odebrać. Zwycięską bramkę zdobył pięć minut przed końcem Łukasz Sokół. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Adrian Parzyszek, ale kapitan GKS-u nie trafił do pustej bramki.

Warto dodać, że zwycięstwo swoich hokeistów w starciu śląsko-zagłębiowskim mogli obejrzeć także kibice z Tychów, którzy pojawili się na Stadionie Zimowym w około 100 osób.

Po tym spotkaniu nie zmieniły się miejsca obu drużyn w tabeli PLH. GKS jest nadal wiceliderem, a zespół z Zagłębia Dąbrowskiego zajmuje - ósme - ostatnie miejsce gwarantujące udział w fazie play-off.

Do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze tylko pięć kolejek.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:3 (0:2,1:0,1:1)

0:1 Kotlorz 11
0:2 Bagiński 19 (PP)
1:2 M. Kozłowski 24 (karny)
2:2 M. Kozłowski 47