Hokej: Zagłębie Sosnowiec - Akuna Naprzód Janów 6:2

W pierwszym spotkaniu po przerwie świąteczno-noworocznej, Zagłębie Sosnowiec pokonało Akunę Naprzód Janów 6:2.

Wyrównana walka toczył się tylko w pierwszej tercji, która zakończyła się remisem 2:2. Kolejna tercja należała już jednak do gospodarzy, którzy osiągnęli przewagę i zdecydowanie wygrali 3:0. Bardzo dobre zawody rozgrywał Teddy Da Costa, zdobywca czterech bramek. W 52. minucie zawodnik ten ustalił wynik meczu i Zagłębie pokonało Akunę Naprzód Janów 6:2.

– Z takim zespołem, jak Zagłębie zawsze trzeba grać na sto procent – nie mogą zdarzać się błędy czy straty. W następnym spotkaniu musimy zagrać bardziej odpowiedzialnie – powiedział dla portalu hokej.net Jaroslav Lehocky, trener Naprzodu.

Już we wtorek, w czwartej rundzie rozgrywek, Akuna Naprzód Janów zmierzy się z liderem rozgrywek, GKS-em Tychy. Zagłębie podejmie natomiast w Sosnowcu, Wojas Podhale Nowy Targ.

Zagłębie Sosnowiec – Naprzód Janów 6:2 (2:2; 3:0; 1:0)

1:0 – T. Da Costa (0.14)
2:0 – T. Da Costa (7.14)
2:1 – Kubenko (13.12)
2:2 – Kubenko (18.25)
3:2 – T. Da Costa (25.22)
4:2 – Bychawski (33.31)
5:2 – Sarnik (39.11)
6:2 – T. Da Costa (51.52)

Zagłębie Sosnowiec: Rajski – Banaszczak, Bychawski, Dronia, Duszak, Galvas, Kuc, Bernat, T. Da Costa, Jaros, Koszarek, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Luka, Opatovsky, Podlipni, Różański, Sarnik, Ślusarczyk.
Akuna Naprzód Janów: M. Elżbieciak – Działo, Gwiżdż, Kulik, Kurz, Pawlak, Zatko, Bernacki, Ł. Elżbieciak, Gryc, Jastrzębski, Jóźwik, Kacir, Kubenko, Pavlis, Pohl, Salamon, Sowiński, Słodczyk, Słowakiewicz.