Mamy się czym chwalić, bo hokeistki z Bytomia są liderkami ligi

Udane zakończenie roku zanotowały hokeistki Polonii Bytom. Ostatnie trzy spotkanie padły "ich łupem", a rok 2009 zakończyły na 1 miejscu w tabeli. We wczorajszym spotkaniu z GKS-em Stoczniowcem Gdańsk, hokeistki z Polonii zwyciężyły 5:1.

Hokeistki TMH Bisset Polonia Bytom odniosły dwa zwycięstwa z rzędu w Polskiej Lidze Hokeja na Lodzie, pokonując UKH Białe Jastrzębie 8:6 oraz GKS Tychy 11:1. Wczoraj podejmowały zawodniczki z Gdańska.

Już w 5 minucie nasze hokeistki objęły prowadzenie, a 5 minut później trafiły po raz drugi. Autorką obydwu bramek była Magdalena Czaplik. Kolejne dwie bramki zdobyła Karolina Poźniewska w 15 i 47 minucie. Po raz piąty bramkarkę Stoczniowca pokonała Magdalena Czaplik, strzelając hat - tricka w tym spotkaniu. Jedyną bramkę dla zawodniczek z Gdańska zdobyła Magdalena Obłońska w 50 minucie.

Czytaj również:

Kolejne hokejowe derby. Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 7-4 [Zdjęcia]

Do zakończenia sezonu zasadniczego naszym zawodniczką pozostały dwa spotkania w Bytomiu . Podejmować będą kolejno 9 stycznia MUKS Naprzód Janów i 23 stycznia drużynę UKHK Unia Oświęcim. Nasze hokeistki zajmują obecnie 1 miejsce i mają przewagę 7 punktów na drugą w tabeli ekipą z Janowa.

Spotkania przeciwko drużynom z Janowa i Oświęcimia, będzie idealnym sprawdzianem przed spotkaniami play – off, które rozpoczną walkę o tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie kobiet. Tytuł jest w zasięgu ręki naszych dziewczyn i należy liczyć, że Mistrzostwo stanie się faktem.

MMSilesia: Sportowe życie regionu