ME: Polki na remis. Dunki gorsze od piłkarek z Islandii

Miłą niespodziankę sprawiły polskie piłkarki swoim kibicom. Zremisowały one z faworyzowaną Szwecją 0-0 w pierwszym meczu półfinałów Mistrzostw Europy u-19 rozegranym na stadionie miejskim. W drugim meczu tej grupy Dunki niespodziewanie uległy reprezentacji Islandii 3-2.

Drużyna Szwecji od początku meczu przejęła inicjatywę. Piłkarki ze Skandynawii mogły już w pierwszej minucie objąć prowadzenie, ale groźny strzał Jakobbsen wybroniła Kiedrzynek. Szwedki w pierwszej połowie dominowały nad Polkami pod każdym względem. Jedyne, czego brakowało zawodniczką spod znaku trzech koron to skuteczność. Raz po raz marnowały okazje do zdobycia bramki. Najlepszą z nich zaprzepaściły tuż przed przerwą. Piłkę z połowy boiska w pole karne zagrała Stork, przyjęła ją Jakobssen przy asyście trzech polskich zawodniczek. Szwedce udało się ograć nasze piłkarki i wystawić piłkę na szósty metr a tam w sytuacji sam na sam znalazła się Svensson, której strzał fenomenalnie wybroniła Kiedrzynka.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Szwedki starały się przechylić szalę na swoją korzyść, jednak fenomenalna postawa Katarzyny Kiedrzynek w bramce polskiej reprezentacji zapobiegła temu. Niespodziewanie w 90 minucie Polki mogły strzelić bramkę na wagę trzech punktów, jednak żadna z zawodniczek nie sięgnęła w zamieszaniu piłki która toczyła się wzdłuż linii bramkowej.

W drugim pojedynku tej grupy Islandia niespodziewanie pokonała Danie 3-2. W sobotę kolejna seria spotkań. W Sosnowcu Polki zagrają z Islandkami a w Jaworznie Szwedki zmierzą się z Dunkami.

źródło: Jaworznianin.pl

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny