Piast Gliwice gromi w sparingu!

Na zakończenie zgrupowania w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku, Piast Gliwice pokonał drugoligowe Zagłębie Sosnowiec 4:0.

Zwycięstwo z sosnowiecką drużyną było już czwartą wygraną w przedsezonowych grach kontrolnych. Niebiesko-czerwoni do tej pory nie przegrali jeszcze żadnego ze spotkań, remisując tylko raz.

W 3. minucie prowadzenie gliwiczanom dał Adam Banaś, po rzucie wolnym, wykonywanym przez Daniela Chylaszka. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy już bramek i Piast prowadził 1:0.

W przerwie meczu trener Wleciałowski przeprowadził cztery zmiany. Na placu gry pojawił się m.in.

Daniel Koczon

. Były napastnik Motoru Lublin zaliczył klasycznego hat-tricka, strzelając bramki w 71., 73. i 84. minucie.

Pierwszy raz piłkę w siatce umieścił po akcji Prędoty z Kaszowskim. Dwie minuty później dopełnił formalności po podaniu Chylaszka, a hat-tricka skompletował po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego.

W czasie okresu przygotowawczego Piast rozegra jeszcze trzy spotkania kontrolne. Przeciwnikami gliwiczan będą ŁKS Łódź (16.07), Arka Gdynia (18.07) i Raków Częstochowa (19.07).

Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0)

Bramki: Banaś (3.), Koczon (71., 73. 84.)