Ruch Chorzów remisuje w pierwszym sparingu

W swoim pierwszym przedsezonowym sparingu, chorzowski Ruch zremisował w Bešeňovej z siódmą drużyną słowackiej ekstraklasy, MFK Rużomberok 1:1.

Chorzowianie przystąpili do meczu w mocno przemeblowanym składzie. W Bešeňovej nie zagrali kontuzjowani Remigiusz Jezierski, **

Marcin Nowacki

**, Gabor Straka oraz Łukasz Janoszka. W sparingu nie wystąpił także pozyskany z Lecha Poznań, Marcin Zając, który do 30 czerwca związany jest jeszcze z poznańskim klubem.

Przed upływem pierwszego kwadransu do groźnej sytuacji doszli Słowacy, ale w sytuacji sam na sam dobrze spisał się bramkarz chorzowian, Matko Perdijić.

W 21. minucie, drużyna MFK Rużomberok objęła prowadzenie. Piłkę w siatce Niebieskich umieścił Pavol Pilar, oddając silny strzał pod porzeczkę.

Chorzowianie groźną sytuację stworzyli sobie w 32. minucie, ale po strzale głową Fabusa, futbolówka minęła o kilka metrów bramkę Słowaków.

Na drugą część spotkania,

Duszan Radolsky

wprowadził ośmiu nowych graczy. Na placu gry pozostali jedynie Brzyski, Pulkowski i Sadlok. Po korektach w składzie, gra Niebieskich wyglądała zdecydowanie lepiej. W 54. minucie do dobrej sytuacji doszedł Artur Sobiech, ale nie trafił w bramkę. Piętnaście minut później bliski wyrównania był Brzyski, ale piłka po jego strzale z 30 metrów trafiła w spojenie.

W 81. minucie

Piotr Ćwielong

strzelił bramkę z karnego, po faulu na Marcinie Sobczaku. Minutę później szczęście uśmiechnęło się do chorzowian, gdy po strzale zawodnika MFK, piłka trafiła w poprzeczkę.

Powiedzieli po meczu:

Duszan Radolsky - Był to bardzo wartościowy sparing. Zmierzyliśmy się z zespołem, który prezentuje nieco odmienny, od polskiego, styl gry. Chodzi o grę prowadzoną wysokim pressingiem i bardzo ostrą. Nasi zawodnicy powinni z tego meczu wyciągnąć wnioski, szczególnie ci młodzi, którym chciałem się dzisiaj przyjrzeć.

Artur Sobiech: - Mieliśmy bardzo ciężki ostatni tydzień, trenowaliśmy dwa razy dziennie, jednak pierwsze treningi po przerwie zawsze muszą być tak intensywne, by uzyskać efekty.

MFK Rużomberok - Ruch Chorzów **
1:1 (1:0)**

Bramki: Pilar (21.) - Ćwielong (81. - k)

MFK Rużomberok: Hajduch (45' Smieska) - Gallo, Maslo J., Jurc, Bozok (65' Kukof) - Maslo P. (45' Sivcevic), Pilar, Bakos (55' Stevko), Dubek (75' Gressak) - Maser, Hodur (65' Balasko).

Ruch Chorzów:
I połowa: Perdijić - Trzmielewski, Grodzicki, Baran, Brzyski - Grzyb, Sadlok, Pulkowski, Balaz - Ćwielong, Fabusz.

II połowa: Struski - Jakubowski, Golem, Adamski, Brzyski (72' Ćwielong) - Feruga, Sadlok, Pulkowski, Goncerz - Sobiech, Sobczak.