Ruch wygrywa w Czechach

Ruch Chorzów pokonał jedenastą drużynę czeskiej ekstraklasy, Sigmę Ołomuniec 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 88. minucie spotkania Michał Pulkowski.

Zawodnikom przyszło występować w bardzo ciężkich warunkach, przy wysokiej temperaturze. Z tego powodu, spotkanie nie było porywającym widowiskiem. - Jesteśmy w okresie harówki i jakość nie jest jeszcze taka, jaka ma być - powiedział

Duszan Radolsky

, trener chorzowian.

W pierwszej połowie na placu gry pojawili się zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie Orange Ekstraklasy rozegrali wiele spotkań. Od pierwszej minuty mecz rozpoczął także nowy nabytek "Niebieskich",

Marcin Zając

. Żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki i po 45 minutach był bezbramkowy remis.

W drugiej części spotkania również przez długi czas utrzymywał się remis, aż do 88. minuty. Po jednej z kontr Ruchu, Zając świetnie wypuścił

Pulkowskiego

, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam i dał zwycięstwo Niebieskim.

Marcin Zając podsumował zwycięską akcję: - Robert Mioduszewski dobrze wyprowadził kontrę po stałym fragmencie przeciwnika, wystarczyły dwa podania i Michał Pulkowski znalazł się w sytuacji sam na sam. Świetnie ją wykorzystał i udało nam się strzelić bramkę.

Kolejnym sparingpartnerem Ruchu będzie drużyna FC Hlucin, występująca w drugiej lidze czeskiej. Mecz odbędzie się w sobotę, 5. lipca o godz. 11, na stadionie przy ul.

Cichej

w Chorzowie.

Sigma Ołomuniec - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

Bramka: Pulkowski (88.)

Sigma Ołomuniec:
I połowa: Drobisz - Hrdlovic, Komarek, Suskavcevic, Javurek - Nepozitek, Onofrej, Hubnik, Pospisil, Kazar - Schulmeister.

II połowa: Barta - Jindrisek, Hudec, Dreksa, Kazar (62' Javurek) - Horava J., Bajer, Janotka, Horava T., Pulkert - Dolezal.

Ruch Chorzów:
I połowa: Pilarz - Jakubowski, Adamski, Nykiel, Brzyski - Feruga, Zając, Pulkowski, Ćwielong, Balaz - Fabusz.

II połowa: Mioduszewski - Grzyb, Grodzicki, Baran, Nykiel - Feruga, Zając, Pulkowski, Sadlok - Machovec, Janoszka.

Źródło: niebiescy.pl, Opracował: Przemysław Styrna

Zobacz co dzieje się w innych śląskich klubach przed nowym sezonem Orange Ekstraklasy i pierwszej ligi: