Rugbiści z Rudy Śląskiej wciąż bez porażki. AZS Zielona Góra - Igloo Rugby CLub 5:48 [zdjęcia]

Igloo Rugby Club odniósł trzecie kolejne zwycięstwo w II Lidze rugby pokonując tym razem na w Zielonej Górze tamtejszy AZS Uniwersytet Zielonogórski 48:5.

Zawodnicy z Rudy Śląskiej otworzyli wynik spotkania już w 2 minucie przyłożeniem Muca. Gospodarze odpowiedzieli swoją akcją za 5 punktów 4 minuty później. Do końca pierwszej połowy toczyła się wyrównana walka prowadzona głównie przez formacje młyna obydwu drużyn.

Z minuty na minutę rosłą jednak przewaga Igloo uwidaczniająca się w wygrywanych autach, lepiej organizowanych przegrupowaniach oraz wygrywanych młynach dyktowanych. Udokumentowały to przyłożenia rudzian w wykonaniu Manieckiego i Muchy skutecznie podwyższone przez Płusę.

Zobacz zdjęcia z meczu Igloo Rugby Club

Zawodnicy IGLOO nie dawali się prowokować bardzo fizycznie grającym zielonogórzanom, grając swoje rugby, co zaowocowało prowadzeniem do przerwy 19:5.

Druga połowa potwierdziła dominację Igloo w każdym elemencie gry. Trzeba dodać, że było to najlepsze 40 minut w wykonaniu rudzkiej drużyny w tym sezonie. Bardzo dobrze zbalansowana gra między młynem a atakiem, do którego wreszcie docierało więcej piłek. Dzięki temu grę można było prowadzić tą formacją częściej, uruchamiając szybkich skrzydłowych.

Grająca z rozmachem Ruda jeszcze pięciokrotnie meldowała się w drugiej połowie na polu punktowym gospodarzy (kolejno – Jopert, Siwula, Płusa, Markowski i ponownie Jopert). Płusa dwukrotnie podwyższał i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem górnośląskiej drużyny.

Warto podkreślić, że było to trzecie kolejne zwycięstwo Igloo RC w meczu wyjazdowym. Igloo z konieczności, wszystkie swoje mecze w tej rundzie rozgrywa na boiskach swoich rywali, co związane jest z planowaną rewitalizacją boiska - Burloch Areny.

Żałować jedynie można, że nie mogą dobrej gry rudzian oglądać ich najwierniejsi kibice. Pozostaje nadzieja, że wysoką formę drużyna będzie prezentować także wiosną, kiedy to wreszcie zobaczymy ich w Rudzie Śląskiej. Tym bardziej, że debiutujący w rozgrywkach II ligi Igloo urasta do rangi jednego z faworytów ligi.

Rudzianie pokonali już grających parę dobrych sezonów w rozgrywkach ligowych BBRC Łódź, w/w AZS UZ Zielona Góra, podobnych debiutantów z Rugby Wrocław i pozostają wespół z Legią Warszawa jedynymi niepokonanymi zespołami w rozrywkach.

Przed rudzkimi rugbistami dwa ostatnie spotkania ligowe (oczywiście wyjazdowe) w Nowym Sączu (20.10.) i właśnie w Warszawie z Legią (27.10), który to mecz zadecyduje o tytule mistrza jesieni.

Igloo RC w Zielonej Górze wystąpił w składzie: K. Pepliński, M. Nowak, K. Jopert (2 x 5 pkt.), M. Markowski (5 pkt.) (A. Stankiewicz), J. Muc (5 pkt.) (Ł. Fura), R. Szaciłowski, P. Maniecki (5 pkt.), D. Mańkowski, K. Płusa (1 x 5 pkt., 4 x 2 pkt.), P. Tokarski (G. Rogowski), P. Łętowski, M. Mucha (5 pkt.), M. Greinert (M. Jurczyński), P. Siwula (5 pkt.), P. Kołodziej. Duet trenerski: W. Borys i D. Hentszel.