Siatkówka: Rozpędzony MKS MOS Będzin zatrzymany przez kędzierzyńską Zaksę [Wideo]

Rewelacyjnie spisujący się w rozgrywkach Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn MKS MOS Będzin, uległ wczoraj w ćwierćfinałowym spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle 0:3.

MKS MOS Będzin to drugoligowy klub siatkarski. Będzinianie swoją przygodę w PP rozpoczęli od pierwszej rundy, pokonując po kolei takie drużyny jak: Wanda Kraków (3:0), AZS Politechnika Opolska (3:1) oraz I-ligowe: MCKiS Energetyk Jaworzno (3:1), BBTS Bielsko-Biała (3:0) i Morze Bałtyk Szczecin (3:1, 3:1). W ostatniej IV rundzie nasi zawodnicy sprawili ogromną niespodziankę wygrywając z drużyną z PlusLigi AZS Częstochową 3:1.

W spotkaniu ćwierćfinałowym MKS MOS Będzin podejmował u siebie faworyta PlusLigi ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Młody zespół z Będzina (średnia wieku 21 lat) próbował podjąć walkę i pokonać faworyta.

Jednak Kędzierzynianie podeszli do spotkania bardzo poważnie i grali na 100 % swoich możliwości. Do spotkanie wyszli w swoim najlepszym składzie z Jaroszem i Sammelvuo. Pierwsze piłki pokazały różnicę między zespołami, a Kędzierzynianie stale powiększali swoją przewagę i zwyciężyli seta do 15.

Druga partia nie zmieniła obrazu gry od początku dominację podkreślali zawodnicy ZAKSY, a trener Stelmach dał pograć wszystkim zawodnikom w tym spotkaniu, rotując składem. Podopieczni Rafała Legienia, próbowali nawiązać walkę jednak ulegli w tym secie do 14.

W ostatnim secie Będzinianie zagrali agresywnie w początkowej fazie seta. Wynik oscylował na granicy remisu a zespół MKS-u potrafił nawet objąć 2 punktowe prowadzenie. Jednak doświadczeni zawodnicy ZAKSY, „podkręcili” tempo gry i odskoczyli gospodarzom. Set zakończył się 25:16 a ZAKSA zwyciężyła w całym spotkaniu 3:0.

Rewanż już 3 stycznia w Kędzierzynie, jednak porażka w tak wysokim wymiarze praktycznie eliminuje Będzin z występu w Final Four Pucharu Polski.

MMSilesia: Sportowe życie regionu