Udana inauguracja Piasta w Wodzisławiu [zdjęcia]

Adrian Leks
Adrian Leks
Piast Gliwice Odra Wodzisław
Piast Gliwice od zwycięstwa 2:0 nad Odrą Wodzisław rozpoczął rundę wiosenną I ligi.

Mimo że mecz odbył się w Wodzisławiu Śląskim, to Piast - z powodu budowy nowego stadionu w Gliwicach - był jego gospodarzem. Podopieczni Marcina Brosza potwierdzili, że są jednym z głównych faworytów do wywalczenia awansu do ekstraklasy i pewnie wygrali 2:0.

Piast w pierwszej połowie miał kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia, ale bramkę udało się zdobyć dopiero w 45 minucie. W polu karnym został sfaulowany Igor Lewczuk, a jedenastkę pewnie wykorzystał Bartosz Iwan. W drugiej części gry drugiego gola dołożył Brazylijczyk Maycon, który ustalił końcowy wynik.

Po spotkaniu trener gliwiczan cieszył się ze zwycięstwa swojego zespołu, ale również docenił postawę Odry, która w przerwie zimowej straciła swoich wszystkich czołowych zawodników. - Cieszę się ze zaczęliśmy wreszcie rozgrywki po tej morderczej przerwie. Przede wszystkim gratuluję trenerowi Odry stworzenia w tak krótkim czasie ciekawego ambitnego zespołu. Wszyscy wiemy, w jakich warunkach kształtowała się ta drużyna. Jestem pewien, że jeszcze nie raz w tej rundzie usłyszymy o Odrze w pozytywnym wymiarze. Udało nam się wygrać i to jest najważniejsze. Przed nami jeszcze 16 kolejek, jeszcze niejednokrotnie się spotkamy - podkreślił Marcin Brosz.

Po tym zwycięstwie Piast ma już tylko dwa punkty straty do miejsca premiowanego awansem. Liderem jest Podbeskidzie Bielsko Biała.

Piast Gliwice – Odra Wodzisław 2:0 (1:0)