MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uszyj jaśka lub zostaw 1% podatku dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Piotr Kalsztyn
Piotr Kalsztyn
W łatwy sposób możecie pomóc jednej z najważniejszych placówek ...
W łatwy sposób możecie pomóc jednej z najważniejszych placówek ... mat. prasowe
W łatwy sposób możecie pomóc jednej z najważniejszych placówek medycznych na Śląsku.

- Wszystko zaczęło się od pobytu synka Natalii Bielawskiej, pomysłodawczyni akcji w jednym ze szpitali. Podczas wymiany pościeli na oddziale okazało się, że brakuje dla niego poszewki, a że mama była szyjąca, to stwierdziła, że mu po prostu uszyje. Napisała o tym na swoim blogu Ekoubranka na początku stycznia tego roku, prosząc blogerki o szycie jaśków. A one zaczęły szyć. I ciągle szyją.

- Po kilku dniach szpital, w którym leżał mój syn otrzymał 120 jaśków - mówi Natalia Bielawska. - A ja zostałam zasypana propozycjami blogerek, które chciały szyć dla szpitali w Wołominie, Parczewie, Bolesławcu, Bielsku, Rybniku, Brzesku, Starachowicach i Cieszynie...

Potem powstał blog i fanpage akcji, która z czasem zaczęła mieć coraz większy zasięg. Mamy zaangażowane w akcję chcą, by jaśki trafiały nie tylko do szpitali, lecz także do domów dziecka i hospicjów.

Mamy szyjące jaśki radzą, że najlepszym materiałem jest bawełna, ale czasami wykorzystywane zostają także inne, jak np. kora czy flanela. Zresztą najważniejsze jest przecież to, by sprawić radość chorym dzieciom.

W sobotę (20 kwietnia) Natalia Bielawska pojawi się w katowickiej Ikei, gdzie w ramach akcji "cały Śląsk szyje jaśki!" będzie uczestniczyć w szyciu jaśków dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Od godziny 10 do 19 w katowickiej Ikei będą się starać uszyć 584 jaśki dla dzieci ze szpitala specjalistycznego.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach to największy i najlepszy wysokospecjalistyczny szpital pediatryczny w województwie śląskim i jeden z pięciu największych na terenie kraju. Każdego roku na 16 oddziałach hospitalizowanych jest około 18 tysięcy dzieci, zaś kolejnych 20 000 przyjmowanych jest w sytuacjach nagłych, w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Opinia o GCZD już dawno przekroczyła granice Polski i coraz częściej chcą się w placówce leczyć pacjenci z zagranicy. Centrum realizuje ideę szpitala przyjaznego dziecku, zgodnie z nią rodzice mogą przebywać cały czas z dziećmi, dzieci mają swobodny kontakt telefoniczny z rodzicami, opiekę psychologiczną oraz możliwość korzystania z zajęć przedszkolnych, świetlicowych i biblioteki.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka można wspierać nie tylko poprzez szycie jaśków. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, a nie rozliczył się jeszcze z urzędem skarbowym, może przeznaczyć na katowicką placówkę 1% swojego podatku. Co należy zrobić?

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe (PIT-37) wystarczy:
1. W polu 122 wpisać numer KRS 0000093395.
2. W polu 123 "Wnioskowana kwota" wpisać kwotę stanowiącą 1% podatku z pozycji 118.
3. W polu 124 "Cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto