GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Motorem Lublin

We wczorajszym meczu 12. kolejki Unibet I ligi katowiczanie wygrali z Motorem Lublin 0:2.

Gra od początku nie stała na zbyt wysokim poziomie. - Muszę przyznać, że w tej części obie drużyny bardzo zawiodły. Małą przewagę mieli gospodarze, ale na szczęście nie wykorzystali swoich sytuacji – powiedział nam trener gości, Adam Nawałka.

Przełamanie przyszło w 67. minucie i od razu przyniosło katowiczanom bramkę. Jej autorem okazał się wprowadzony pięć minut wcześniej Bartosz Iwan, który popisał się celnym uderzeniem z ok. 20m. Piłkarze „Gieksy” poszli za ciosem i w 73. minucie podwyższyli prowadzenie. Wtedy podanie Iwana na bramkę zamienił Krzysztof Kaliciak.

Powiedzieli po meczu:

Kamil Oziemczuk (Motor Lublin): - W pierwszej połowie prowadziliśmy grę i szkoda, że nie wykorzystaliśmy sytuacji, które mieliśmy. W drugiej części jeszcze bardziej ruszyliśmy do przodu, ale zamiast zdobyć, to straciliśmy gola. Później chcieliśmy odrobić stratę, ale dostaliśmy kontrę i skończyło się 0:2.

Bartosz Iwan (GKS Katowice): - Dobrze gra mi się przeciwko Motorowi. W poprzednim sezonie zdobyłem gola, a teraz strzeliłem bramkę i zaliczyłem asystę. Cieszę z trzech punktów, które zdobyliśmy.

MMSilesia: Sportowe życie regionu