Hokej: KTH Krynica wygrywa w Sosnowcu [Foto]

Adrian Leks
Adrian Leks
Mimo że hokeiści Zagłębia Sosnowiec trzykrotnie doprowadzali do remisu, to mecz i tak po dogrywce wygrali goście z Krynicy.

Zarówno dla Zagłębia, jak i KTH Krynica było to niezwykle ważne spotkanie. Obie drużyny do końca sezonu zasadniczego PLH będą bowiem rywalizować o ostatnie - ósme miejsce gwarantujące start w fazie play-off. Mimo porażki bliżej tego celu są obecnie nadal sosnowiczanie.

Goście z Krynicy na prowadzenie wychodzili w sumie aż trzy razy, za sprawą Dubla, Ovsaka i Myjaka, ale za każdym razem Zagłębie zdołało doprowadzić do wyrównania. Bramki dla zespołu ze Stadionu Zimowego zdobyli z kolei Cychowski, Zachariasz oraz Kozłowski. Gol na 3:3, który doprowadził do dogrywki padł, gdy gospodarze wycofali bramkarza.

Dodatkowy czas gry szybko jednak przyniósł rozstrzygnięcie. Decydujący cios już w 22 sekundzie dogrywki zadał Czech Karel Horny. Co ciekawe ten sam zawodnik zapewnił zwycięstwo KTH nad Zagłębiem również w meczu październikowym.

Warto także wspomnieć, że z bardzo dobrej strony we wczorajszym pojedynku pokazali się bramkarze. Zarówno Bartłomiej Nowak z Zagłębia, jak i Michał Elżbieciak z KTH zaprezentowali kilka fantastycznych interwencji.

Po tym meczu kryniczanie tracą do zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego dziewięć punktów. Czy to dużo czy mało przekonamy się po następnych spotkaniach.

Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 3:4 po dogrywce (0:1,1:1,2:1,0:1)

0:1 – Dubel 14
1:1 – Cychowski 35
1:2 – Ovsak 39 PP
2:2 – Zachariasz 44 PP
2:3 – Myjak 47
3:3 – T. Kozłowski 57
3:4 – Horny 60