Hokej: Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 4:3 [Zdjęcia]

To był bardzo wyrównany mecz na lodowisku Jantor w Katowicach. Po dogrywce, Naprzód Janów pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:3.

Goście przyjechali do Katowic bez najlepszeg strzelca, Vladimira Luka, który nadal jest kontuzjowany. Pierwsze minuty pokazały jednak, że sosnowiczanie nie zamierzają się bronić, ale trzykrotnie strzały trafiały w słupek bramki Elżbieciaka.

Goście mieli jednak drugiego super strzelca, francuza Teddy'ego Da Costa, który w 12. minucie strzałem przy słupku dał prowadzenie Zagłębiu. Mimo, że to wyżej notowani goście sprawiali na lodzie lepsze wrażnie, Naprzód wyrównał dwie minuty później po bramce Błażeja Salamona.

Druga tercja zakończyła się skromnym zwycięstwem sosnowiczan, którzy przed trzecią odsłoną spotkania prowadzili 3:2. Elżbieciaka po raz drugi w spotkaniu pokonał Teddy da Costa, wyrównał Pavlis, a trzecią bramkę dla Zagłębia zdobył Tomasz Kozłowski.

- Trener uświadomił nam, że stać nas na walkę i punkty w dzisiejszym meczu. Wierzyliśmy w to i tak też się stało – powiedział po meczu dla portalu naprzod-janow.pl  Miroslav Zatko. To właśnie ten zawodnik zdobył zwycięską bramkę w czwartej minucie dogrywki. Wcześniej do wyrównania w trzeciej tercji doprowadził Marek Pohl.

- Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego meczu, szczególnie z trzeciej tercji. Chłopcy dali z siebie wszystko i to w meczu z tak dobrym rywalem jak Zagłębie – podsumował spotkanie dla oficjalnego portalu Naprzodu, Krzysztof Kulawik, szkoleniowiec gospodarzy.

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 4-3 (1-1, 1-2, 1-0; 1-0)

0:1 - Teddy Da Costa (11:11)
1:1 - Salamon (13:25)
1:2 - Teddy Da Costa (30:07)
2:2 - Pavlis (30:47)
2:3 - Tomasz Kozłowski (31:33)
3:3 - Pohl (40:25)
4:3 - Zatko (63:24)

Naprzód Janów: M.Elżbieciak – Bernacki, Działo; Sowiński, Salamon, Gryc – Kulik, Pawlak; Pavlis, Kubenko, Jóźwik – Zatko, Kurz; Pohl, Słodczyk, Kacir – Gwiżdż, Podsiedlik; Sośnierz, Jastrzębski, Ł.Elżbieciak.
Zagłębie Sosnowiec: – Rajski – Kuc, Galvas; Ślusarczyk, Sarnik, Bernat – Marcińczak, Bychawski; Jaros, Koszarek, Opatovsky – Duszak, Dronia; Różański, T.Da Costa, Podlipni – Podsiadło, Gabryś; T.Kozłowski, G.Da Costa.