Finał był tak blisko. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wyeliminowany

Adrian Leks
Adrian Leks
MKS Dąbrowa Górnicza
MKS Dąbrowa Górnicza Bartłomiej Mijal [Archiwum MM]
Zabrakło naprawdę niewiele, by Tauron MKS Dąbrowa Górnicza awansował do finału Pucharu CEV. Nasze siatkarki przegrały dopiero po złotym secie z Dinamem Krasnodar.

W pierwszym meczu w Dąbrowie Górniczej MKS był zespołem zdecydowanie lepszym i pokonał Rosjanki 3:0. Po takim wyniku finał Pucharu CEV wydawał się na wyciągnięcie ręki, co byłoby największym sukcesem w historii dąbrowskiego klubu. Niestety podopieczne Waldemara Kawki w rewanżu przegrały 2:3. W związku z tym o awansie, któregoś z zespołów musiał przesądzić dopiero "złoty set" wygrany przez Dinamo Krasnodar.

Mecz był bardzo wyrównany i dąbrowianki prowadziły już w złotym secie 10:7, a nawet miały piłkę meczową. To jednak siatkarki z Rosji zachowały w końcówce rywalizacji więcej zimnej krwi i awansowały do finału.

Dinamo Krasnodar - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:21,22:25,25:12,24:26,15:13)
Złoty set: 16:14 i awans Dinamo

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!